Letecký výcvik

Letecký výcvik je pre tých, ktorý sa rozhodli premôcť gravitáciu a tak ako vtáci chcú ovládnuť oblohu a vychutnávať slobodný pohyb v priestore. Zároveň sa Vám zmenšia aj vzdialenosti, otvorí svet a spoznáte nový pohľad na celý svet.

Prvým krokom k oboznámeniu sa s podmienkami výcvikového programu Leteckej školy bude spoločné osobné stretnutie, ktorého cieľom bude celková prezentácia výcvikového programu Leteckej školy a výcvikového strediska SFUL.

Teoretická príprava

Každý letecký výcvik začína najprv na teoretickej úrovni a až keď absolvent získal potrebné teoretické znalosti o lietaní môže prikročiť k praktickému výcviku. V rámci teoretickej prípravy ponúkame základnú teoretickú prípravu, teoretickú prípravú na zvyšovanie kvalifikácie, doškolovanie.

Základný výcvik

Základný výcvik je určený pre nových absolventov bez leteckej kvalifikácie. V rámci základnej ponuky je výcvik na lietajúce športové zariadenia s pevným krídlom – lietadlá ako aj lietajúce športové zariadenia s rotujúcim krídlom – vírniky (autogyro) V rámci základného výcviku si osvojíte základné znalosti o lietaní, leteckej technike a v leteckej škole sa naučíte praktické lietanie ako aj zvládnutie krízových situácií.

Preškolovací výcvik

Preškolovací výcvik je určený pre absolventov s leteckou kvalifikáciou. V rámci preškolovacích výcvikov ponúkame:

  • typové preškolenie na nové typy LŠZ
  • konverzačné preškolenie z LŠZ s pevným krídlom (lietadlá) na LŠZ s rotujúcim krídlom (vírnik)
  • aktivačné preškolenie pre majitelov pilotných preukazov PPL, CPL, ATPL
  • predlžovanie pilotných kvalifikácií
  • výcvik na odnímanie obmedzení
  • kondičné lety