Pilotom na skúšku

Chcete sa preletieť, ale zároveň vyskúšať niečo nové a zažiť poriadnu dávku adrenalínu? Radi držíte "opraty" vo svojich rukách? Absolvujte náš kurz pilota. Je určený všetkým, ktorí chcú zažiť niečo viac, než len vyhliadkový let a naozaj sa zúčastniť letu.

Program

Tohto kurzu sa zúčastňujete len Vy a náš inštruktor. S týmto skúseným inštruktorom prežijete všetko, čo patrí k výcviku športového pilota, zoznámite sa s riadením lietadla a vyskúšate si skutočný let v reálnych podmienkach, aké absolvujú profesionálni piloti.

Podmienky na absolvovanie

  • Dobrá zdravotná spôsobilosť
  • Vhodný pre mužov i ženy. Osoby mladšie 18 rokov len so súhlasom zákonného zástupcu. Let nie je vhodný pre ľudí s kolísavým tlakom a srdcovými problémami.
  • Predpokladom je pekné počasie, nemalo by pršať alebo snežiť, fúkať velký vietor a musí byť dostatočná viditelnosť.
  • Váha pod 120,-kg

Časový priebeh

1.fáza - pozemná príprava
Trvá cca 60 minút a v rámci teorie sa preberajú základy aerodynamiky, letu a ovládania lietadla. Zoznámite sa tiež z pravidlami lietania v okolí letiska aj mimo neho.

2.fáza – praktický let
Trvá cca 60 minút letu ( 30 minút zoznamovací let, účinky kormidiel, nácvik zátačiek, ovládanie lietadla + 30 minút 5 - 6 letov po okruhu). Dva 30 minútové bloky je možné spojiť aj do jedného 60 minútového, podľa priania účastníka.

3.fáza – poletový rozbor
Po ukončení letu sa vykoná vyhodnotenie celej akcie ako nových zážitkov a pocitov.

Počet účastníkov

Tento darček je určený pre 1 osobu. Diváci môžu byť prítomní. Môžu filmovať i fotografovať.

Oblečenie

Športové pohodlné oblečenie.

Sezóna

Celoročne.

Rezervácia termínu

Aspoň týždeň dopredu.